Nadpotliwość – sposoby na nadmierne pocenie się

// August 4th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

nadpotliwość nadmierne pocenieNareszcie przyszły letnie, upalnie dni. Robimy wszystko by zapobiec przegrzaniu organizmu i nadmiernemu poceniu. Dla ochłody zakładamy zwiewne ubrania, jemy lody, odsłaniamy ciało. Jeśli mimo przewiewnej odzieży i klimatyzacji, nasz organizm przesadnie się poci, może to oznaczać, że dotknęła nas nadpotliwość. Podpowiadamy, co zrobić aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i plam na ubraniach. Pocenie się jest jednym ze sposobów termoregulacji człowieka. Osoby uskarżające się na zbytnią potliwość, wydzielają pot w znacznie większej ilości niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

Najczęstszym przypadkiem nadmiernej potliwości są stopy, dłonie, pachy. Zdarza się, że ta dolegliwość dotyka twarz i plecy. Ocenia się, że nawet 1% populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości. Salon kosmetyczny Warszawa proponuje dwie metody zapobiegające nadmiernej pracy gruczołów potowych:

Toksyna botulinowa.
Substancja ta potocznie nazywana jest Botoxem, naukowo określana jako kwas kiełbasiany. Toksynę botulinową od lat stosuje się w kosmetyce do niwelowania zmarszczek mimicznych twarzy w górnych i dolnych jej partiach szczególnie na czole w okolicy oczu i skroni. Jednak od jakiegoś czasu znajduje także zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości. Lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach, dłoni, stóp. Zabieg trwa około 15-20 minut. Po wstrzyknięciu już niewielkiej ilości preparatu, blokuje on działanie gruczołów potowych. Wydzielanie potu zmniejsza się aż o 87% już po tygodniu od zabiegu. Efekt kuracji utrzymuje się ok. 6-9 miesięcy.

Leczenie laserem Slim Lipo
Lipoliza laserowa warszawa Slim Lipo to świetna metoda rzeźbienia sylwetki. Teraz to także sprawdzony sposób na pozbycie się problemu z nadmierną potliwością. Zabieg polega na naświetlaniu wiązką lasera gruczołów potowych, co powoduje ich przegrzanie i nieodwracalne zniszczenie . Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Po zabiegu za pomocą ssaka odsysa się wcześniej podane znieczulenie. Gruczoły potowe, które są wrażliwe na wysoką temperaturę w następstwie zabiegu obumierają. Nie dochodzi do ich regeneracji, tak więc efekt terapii jest trwały i nie ma potrzeby powtarzania go. We wprawnych rękach lekarza zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Nadpotliwość dotyka wszystkich. Kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Jeśli i Ciebie dotknął problem nieprzyjemnego zapachu i mokrych plam, nie wstydź się walczyć z tym problemem. Medycyna estetyczna w Warszawie oferuje wyposażone gabinety i doświadczonych lekarzy, którzy pozwalają szybko i łatwo zdiagnozować przyczynę i dokładną lokalizację nadpotliwości.Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź