Salon kosmetyczny Warszawa – jak kontrolować czystość i higienę

// August 9th, 2011 // Salon kosmetyczny Warszawa

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaostrzone zostały przepisy dotyczące higieny w punktach usługowych (również takich jak salony kosmetyczne w Warszawie – bo o takich tu głównie piszemy). W takich punktach bezwzględnie obowiązują podstawowe zasady higieny. Niestety standardy często zostają naruszone. Dlatego przypominamy, na co warto zwracać uwagę podczas wizyty w dobrym salonie kosmetycznym. Bo to czy standardy higieny są zachowane zadecyduje o tym jaki salon kosmetyczny wybierzemy.

Już na progu gabinetu kosmetycznego można stwierdzić, czy jest on zadbany i higieniczny. Czysta i elegancka poczekalnia to wizytówka każdego salonu. Jeśli zostałaś w poczekalni poczęstowana kawą lub szklanką wody warto zwrócić uwagę na czystość naczyń.

Po wejściu do właściwego pokoju, gdzie będzie wykonywany zabieg kosmetyczny, trzeba sprawdzić, czy jest w pobliżu umywalka z bieżącą wodą. Kosmetyczka ma obowiązek myć ręce przed i po każdym kontakcie z klientem. Powinnaś również otrzymać jednorazową bieliznę zabiegową (np. majteczki), opaskę na włosy (obowiązkowo wypraną i dokładnie wysuszoną) – szczególnie jeśli wykonywany będzie makijaż trwały. Także ręcznik lub kocyk, którym zostaniesz przykryta na czas zabiegu powinien być świeżo wyprany.

Zwróć uwagę na to, czy kosmetyczka wyjmuje kremy z pudełek palcem. To niehigieniczne! Do każdego kremu powinna być używana specjalna szpatułka. Tak samo każdy krem powinien zostać odkręcony przed użyciem, a następnie dokładnie zakręcony – aby nie zbierał się w nim kurz i inne drobnoustroje.

Medycyna estetyczna Warszawa ma w ofercie również inwazyjne zabiegi przypominające te chirurgiczne. Są to: liposukcja (odsysanie tłuszczu), wstrzykiwanie botoksu, usuwanie cellulitu. Narzędzia stosowane podczas tych zabiegów powinny być dezynfekowane i sterylizowane. W przypadku botoksu nowa igła to absolutna podstawa. Zawsze zwracaj na to uwagę!

Każdą opinie gabinet kosmetyczny traktuje bardzo poważnie. Wszyscy w branży wiedzą, że klientów pozyskuje się głównie poprzez rekomendację. A więc żaden właściciel nie pozwoli sobie na zaniedbania higieny w swoim salonie. Salon urody musi być bezwzględnie czysty i stale kontrolowany. A Ty nie musisz bać się o to pytać!Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź