Jaki masaż wybrać? Sportowy, klasyczny, odchudzający ?

// June 14th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

masaz warszawa klasycznyJeśli na co dzień jesteś spięta, twojej pracy towarzyszy stres i jedynym twoim odpoczynkiem jest sen, to znak, że potrzebujesz masażu. Jest to niezawodny i sprawdzony sposób na relaks, który wpływa korzystnie na stan ducha i kondycje ciała. Salony kosmetyczne w Warszawie oferują pełną gamę relaksacyjnych zabiegów, na różne partie ciała. Podpowiemy co oznaczają nazwy i dla kogo są odpowiednie masaże wykonywane przez gabinety określane jako: salony medycyny estetycznej.

Masaż klasyczny
Działa kojąco i rozluźniająco. Stosuje się aby zniwelować napięcie mięśniowo – nerwowe i psychiczne. Celem  tego zabiegu jest rozluźnienie i odprężenie.  Masaż wykonuje się w powolnym tempie, przy relaksacyjnej, spokojnej muzyce. Taki masaż polecany jest szczególnie osobom nadpobudliwym, zestresowanym, z bólami pleców, słowy, karku

Masaż limfatyczny
Nie każdy salon kosmetyczny Warszawa wykonuje ten masaż, gdyż wymaga to masażysty dużego profesjonalizmu i znajomości anatomii (szczególnie wiedza o krążeniu i punktach limfatycznych). Masaż ten usprawnia krążenie limfy, likwiduje obrzęki zastojowe, zapalne i chłonne. Usprawnia obieg limfy w organizmie po przebytych chorobach nowotworowych i zakaźnych. Drenaż limfatyczny, wykonywany profesjonalnie jest bardzo skutecznym sposobem detaksacji ciała. Działa pobudzająco na układ immunologiczny organizmu. Jest polecanym w przypadku obrzęku nóg i rąk. Sprawdza się również w zwalczaniu cellulitu.

Masaż  segmentarny
Medycyna estetyczna warszawa oferuje również jeden z najbardziej leczniczych masaży, tzw. masaż segmentarny. Stosuje się go w celu wykrywania i usuwania zmian chorobowych narządów wewnętrznych.  Często polecany jako uzupełnienie masażu klasycznego. Zalecany osobom z przewlekłymi chorobami narządów wewnętrznych, zaburzeniami krążenia.

Masaż gorącymi kamieniami
Bardzo odprężający. Gorące kamienie bazaltowe przyspieszają krążenie krwi, ogrzewają organizm, rozluźniają napięte mięśnie. Zabieg polecany osobom zestresowanym, przemęczonym, o podwyższonym napięciu mięśniowym. Polecany również w celu niwelowania dolegliwości reumatycznych.

Masaż sportowy
Stosowany po wysiłku fizycznym, w celu przywrócenia sprawności i wydolności wysiłkowej.
Usuwa przemęczenie i napięcie.  Stosuje nie tylko po ale również przed treningiem sportowym aby przygotować organizm na wysiłek.

Masaż odchudzający
Przyspiesza procesy metaboliczne (tym samym wspomaga spalanie tłuszczy). Najczęściej wykonywany w partiach ciała, w których jest nadwyżka tkanki tłuszczowej, np. brzuch, pośladki, biodra, uda. Jest niezbędnym uzupełnieniem diety i ćwiczeń. Przyczynia się do zmniejszenia obwodu i poprawia jędrność skóry.

Oferta zabiegów masujących jest naprawdę duża. Warto sprawdzać, co salon kosmetyczny może zaproponować na nasze dolegliwości. Wszelkie formy dotyku leczniczego wpływają korzystnie na nasz organizm, dlatego medycyna estetyczna szczególnie poleca relaksowanie i odprężanie poprzez masaże.Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź