Makijaż permanentny w salonie kosmetycznym w Warszawie

// September 23rd, 2009 // makijaż permanentny warszawa, Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

makijaz permanentny salon kosmetyczny warszawaWokół zabiegu medycyny estetycznej jakim jest makijaż permanentny narosło wiele mitów, które mogą niektóre z Was skutecznie odstraszyć od jego wykonania. Zdecydowana większość z nich jest bezpodstawna, a utwierdzić w tym przekonaniu może rozmowa z lekarzem specjalistą, który wykonuje makijaż trwały. Generalnie, jest to bardzo ciekawy zabieg z pogranicza medycyny estetycznej i zwykłych zabiegów kosmetycznych, dlatego, że coraz częściej jest wykonywany przez gabinety kosmetyczne, które nie specjalizują się w wykonywaniu medycyny estetycznej, ani nie zatrudniają lekarzy. Wszystko dlatego, że obecnie zabieg ten jest wykonywany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, który jest bardzo prosty i bezpieczny w użyciu. Wystarczy odpowiednie szkolenie z jego obsługi, aby móc zacząć wykonywać precyzyjny makijaż permanentny.

W porównaniu do starszej generacji sprzętu, obecnie osiągane rezultaty są o niebo lepsze i nie ma już mowy o skutkach ubocznych, zbyt głębokim wprowadzeniu barwnika, czy nierównomiernym zanikaniem makijażu. Zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest kilkoma metodami, najprecyzyjniejsze to Taffy i Conture Make Up. W przypadku tej ostatniej, precyzyjne i równomierne rozłożenie barwnika uzyskano dzięki wprowadzaniu go zawsze na tą samą głębokość, czyli do 3 warstwy naskórka (urządzenie TURBO LINER). W przeszłości barwniki często wprowadzane były aż do skóry właściwej, w związku z tym następowało nierównomierne rozkładanie koloru i zniekształcanie makijażu trwałego.

Zabiegowi mogą być poddane usta, oczy oraz brwi, które zostają podkreślone lub narysowane przez osobą wykonującą zabieg, za pomocą odpowiednich, atestowanych, nie alergicznych i nietoksycznych barwników. Efekt żywych kolorów stopniowo blednie i przebiega to w różny sposób, ale w większości przypadków jest on widoczny nawet do 3-5 lat po wykonaniu zabiegu.

Dobre gabinety kosmetyczne i salony urody, oferują jednorazową bezpłatną korektę makijażu trwałego oraz odnowienie zabiegu, np. po 1,5 roku po promocyjnych cenach.

Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować dobór właściwych barwników do danej skóry ze specjalistą od trwałego makijażu. Sam zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy, a po zabiegu może jedynie wystąpić lekkie napuchnięcie ust (jeśli to właśnie usta poddaliśmy zabiegowi trwałego nakładania koloru). Należy również przez kilkanaście dni unikać słońca i solarium, sauny, basenu.Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź