Depilacja laserowa Warszawa w salonie kosmetycznym

// October 26th, 2009 // depilacja laserowa warszawa, Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

depilacja_laserowa_salonie_kosmetycznym_warszawaKolejnym zabiegiem kosmetycznym, który coraz częściej jest wykonywany w zwykłym salonie kosmetycznym bez udziału lekarza medycyny estetycznej, jest depilacja laserowa. Jeden z bardziej popularnych zabiegów w Warszawie z uwagi na skuteczność oraz na cel zabiegu, jakim jest trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. Zabieg trwałej depilacji laserowej wykonywany jest jedynie w miesiącach, w których aktywność słońca jest ograniczona, czyli od jesieni do wczesnej wiosny. Jest to konieczność, z uwagi na specyfikę metody, która wykorzystywana jest w celu usunięciu włosów. Wiązka lasera wytwarza energię która pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik zawarty w mieszku włosowym, co powoduje jego częściowe lub całkowite obumarcie. Niestety zabieg depilacji laserowej nie jest taki prosty jak mogłoby wynikać z powyższego opisu, jest wiele czynników, które mają wpływ na skuteczną i trwałą depilację laserem, warto więc wiedzieć o niej nieco więcej…

Po pierwsze występuje wiele rodzajów urządzeń do depilacji laserowej w warszawskich salonach kosmetycznych, wykorzystujących różne rodzaje laserów. Wybór odpowiedniej metody jest podyktowany głównie naszą karnacją i kolorem włosów. W przypadku niektórych laserów przeprowadzenie depilacji laserowej np. na osobie o ciemnej karnacji i jasnych włosach, może skutkować bardzo niską skutecznością tego zabiegu kosmetycznego lub powikłaniami w postaci miejscowych poparzeń skóry. Idealnym zestawienie dla depilacji laserowej jest jasna cera i ciemne włosy, gwarantuje ono wysoką skuteczność zabiegu.

W przypadku laserów aleksandrytowych i rubinowych, wiązka lasera oddziałuje na melaninę, dlatego skuteczność zabiegu jest wyższa u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Lasery neodymowo-yagowe oddziałują na drobinki węgla, które przenikają do meszków włosowych, po wcześniejszym posmarowaniu ciała specjalnym kremem. Dlatego, metoda ta oddziałując na inny barwnik, jest również skuteczna dla jasnych włosów.

Laser jest w stanie trwale usunąć włosy, które znajdują jedynie w jednej z 3 faz rozwoju, dlatego zabieg ten przeprowadza się seriami ok.4-8 serii zabiegów, przeprowadzanymi w odstępach 3-4 tygodniowych. Zwiększa się w ten sposób szanse na naświetlenie wszystkich włosów w odpowiednim stadium, umożliwiającym ich całkowite usunięcie.

Przed przystąpieniem do zabiegu, oraz w czasie jego wykonywania, należy nie poddawać się działaniu słońca, solarium. Może to bardzo obniżyć skuteczność depilacji, a nawet doprowadzić do powikłań – oparzeń i odbarwień skóry.

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego jest więc niezwykle istotny w przypadku tego zabiegu, po pierwsze jeśli chodzi o właściwe urządzenie do przeprowadzenia depilacji laserowej, a po drugie o odpowiednią kwalifikację do badania. Profesjonalny zakład z pewnością ostrzeże o ewentualnych skutkach poddania się zabiegowi, doradzi wybór odpowiedniego lasera, a także z pewnością odmówi wykonania zabiegu, w przypadku osoby, co do której występuje podejrzenie, że efekt końcowy depilacji może być niezadowalający. Jak zwykle warto przeprowadzić rozmowę ze specjalistą medycyny estetycznej przed wykonaniem zabiegu. Częste przypadki to brak odpowiedniej wiedzy medycznej u kosmetyczek, które odbywały jedynie kurs przygotowawczy z obsługi urządzenia. Warto upewnić się, że salon kosmetyczny posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje, a także świadomość dt. możliwych powikłań.

Przed wykonaniem depilacji laserowej należy zastosować się do szeregu zaleceń przed zabiegowych, o których z pewnością dowiecie się w salonie kosmetycznym. Najważniejsze z nich to brak opalenizny, nie depilowanie się przed zabiegiem, nie stosowanie kremów samo-opalających lub zawierających kwasy owocowe, nie stosowanie dziurawca i nagietka, nie wykonywanie peeling’ów.Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź