Mezoterapia igłowa – skuteczny zabieg w walce z czasem

// October 1st, 2015 // Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

„Czas robi swoje, a Ty, człowieku?” – pisał Stanisław Jerzy Lec. Niestety, przybywających lat nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Jedyne, co możemy zrobić w kwestii poprawy naszego wyglądu, to przeciwdziałać następstwom starzenia. Zmarszczki, worki pod oczami, brak jędrności skóry – to objawy, jakie towarzyszą upływowi czasu. Jest na to rada! Mezoterapia igłowa stanowi nie tylko idealny sposób walki o młody wygląd, ale jest także zabiegiem profilaktycznym starzenia.

Z czym to się je?

               …popularne pytanie, kiedy nie mamy o czymś bladego pojęcia. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałaś o mezoterapii igłowej, to spieszymy z wyjaśnieniami. Jest to niechirurgiczny i małoinwazyjny zabieg pielęgnacyjny o właściwościach odmładzających (i nie tylko, ale o tym później). Polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji odżywiających, które stanowią mieszankę kliku składników. Zwykle są to: popularny i często stosowany w zabiegach odmładzających kwas hialuronowy, witaminy, minerały, aminokwasy, koenzymy i kwasy, czyli wszystko to, co nasza osłabiona skóra lubi najbardziej. Związki te, wprowadzone na odpowiednią i kontrolowaną głębokość skóry właściwej, pobudzają komórki do produkcji elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za piękny i zdrowy wygląd naszej skóry. Niestety z wiekiem proces ten nie zachodzi już tak sprawnie, jak kiedyś. Na szczęście w kosmetyce możliwe jest już pobudzenie komórek do ponownej, intensywnej pracy.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu indywidualnie skomponowanej dla Twoich potrzeb mieszanki przy użyciu specjalnego pistoletu z igłą. Bez paniki, proszę! Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, ale gdybyś jednak obawiała się dyskomfortu z nim związanego, możliwe jest zastosowanie powierzchniowego znieczulenia w postaci kremu.

Od czego zacząć?

               Oczywiście od wyboru profesjonalnego salonu kosmetycznego i umówienia wizyty. Tam opowiemy o swoich problemach oraz oczekiwaniach i wówczas możliwy będzie dobór odpowiednio skomponowanego preparatu. Zabiegi, dla lepszych i zadowalających efektów, powinno wykonywać się w serii. Oczywiście widoczna poprawa kondycji skóry zauważalna jest już po pierwszym z serii zabiegów, jednak wykonanie całości pozwala na skumulowanie i zintensyfikowanie efektów. Dlatego też warto podzielić terapię na kilka etapów, które przedstawiamy poniżej.

Częstotliwość wykonywania zabiegów:

 • zastosowanie dawki uderzeniowej, czyli poddawanie się zabiegowi mezoterapii co maksymalnie dwa tygodnie, a nawet częściej przez okres dwóch miesięcy,
 • etap wzmocnienia efektów, czyli wykonywanie jednego zabiegu w miesiącu przez nawet pół roku,
 • utrzymanie prawidłowej kondycji skóry – jeden zabieg co pół roku lub raz w roku.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by za jakiś czas ponownie wykonać całą serię zabiegów, kiedy tylko zauważymy, że wymaga tego nasze ciało. Jednak efekty utrzymują się przez długi czas i nieszybko następuje taka konieczność.

Nierówna walka z czasem…

               Nie powiedzieliśmy jeszcze ani słowa o dokładnych efektach odmładzania skóry. Należą do nich przede wszystkim:

 • poprawa jędrności skóry
 • spłycenie i zniwelowanie zmarszczek na twarzy – wokół oczu i ust oraz na szyi
 • zmniejszenie widoczności worków pod oczami i przebarwień oraz zniwelowanie efektu podkrążonych oczu
 • doskonały sposób na prowadzenie profilaktyki przeciwdziałającej dalszemu starzeniu
 • intensywne nawilżenie skóry
 • kompleksowe odżywienie

Znakiem upływającego czasu są również wypadające włosy. Mezoterapia igłowa pozwala także na prowadzenie skutecznej profilaktyki w tym względzie, która w przyszłości pozwala zapobiec występowaniu tego problemu.

Zabieg posiada nie tylko zbawienne właściwości odmładzające, ale powoduje także:

 • redukcję cellulitu
 • spłycenie blizn
 • redukcję rozstępów

Zabieg mezoterapii igłowej może być stosowany w każdym wieku, w zależności od indywidualnych potrzeb. Nie ulega jednak wątpliwości, że główna rzecz, z której słynie, to doskonałe właściwości odmładzające. Jeśli marzysz o powrocie do jędrnej, zdrowej i sprężystej skóry twarzy i szyi, a nawet brzucha, ud czy pośladków, jest

Brak postów powiązanych tematycznie

Zostaw odpowiedź