Lipoliza laserowa – alternatywa dla liposukcji?

// April 12th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa

lipoliza laserowa slimlipo brzuchaDo tej pory jedynym sposobem usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej była liposukcja, potocznie nazywana „odsysaniem tłuszczu”. Podczas tego zabiegu chirurgicznego można usunąć około 2 litrów tłuszczu, który odsysany jest na zewnątrz ciała pacjenta. Liposukcja była i jest jednak metodą inwazyjną. Wymaga przede wszystkim znieczulenia ogólnego, dużej ingerencji w ciało człowieka i długiego okresu rekonwalescencji w szpitalu.

W 2008 roku pojawiła się jednak w Polsce metoda o nazwie lipoliza laserowa. Zabieg polega na wprowadzeniu poprzez małe nacięcie w skórze lasera, który poprzez ogrzewanie komórek tłuszczowych zamienia je w ciekłą emulsję. Emulsja wydalana jest przez organizm poprzez wątrobę i nerki.

JAK TO DZIAŁA?


1. Laser rozbija błony komórkowe adypocytów (komórki tłuszczowe);
2. Komórki ulegają trwałemu zniszczeniu;
3. Ze zniszczonych komórek uwalniają się trójglicerydy;
4. Laser niszczy struktury włókniste czyli cellulit (sic! Dzięki lipolizie laserowej można pozbyć się cellulitu);
5. Tkanka tłuszczowa ulega zmniejszeniu;
6. W wyniku naświetlania powstają nowe włókna kolagenowe – skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i naprężona.

Warto jednak zauważyć odmienne działanie liposukcji i lipolizy laserowej. Ta druga może być stosowana u osób zdrowych, które nie mają dużej nadwagi i chcą się jedynie pozbyć miejscowych „złogów” tłuszczu. Liposukcja to zabieg bardziej drastyczny, a więc dla osób z większa nadwagą, które oczekują efektów natychmiast i nie pracowały wcześniej nad partiami ciała objętymi zabiegiem.

KIEDY WIĘC PODDAĆ SIĘ LIPOLIZIE?


Wyobraźmy sobie idealnego pacjenta? Jest osobą zdrową (przede wszystkim zdrowe nerki, serce i wątroba), nie ma nadwagi lub ma bardzo małą nadwagę (do 25% – wskaźnik BMI). Jest to osoba świadoma swojego ciała i nie szkodzi mu, czyli prowadzi zdrowy tryb życia, odżywia się prawidłowo i regularnie uprawia aktywności fizyczne, jak spacery, fitness, siłownia lub basen. Są jednak miejsca, w których szczególnie gromadzi się tłuszcz, np. podbródek, policzki, ramiona, brzuch (tzw. oponka), „boczki”, pośladki, uda, „bryczesy”, kolana. Tłuszcz w tych miejscach wyraźnie szpeci sylwetkę, ciężko ukryć go pod ubraniem, wpływa bardzo źle na samopoczucie.

W takich sytuacjach stosowana jest właśnie lipoliza laserowa Warszawa metodą SlimLipo – wykonywana obecnie jedynie w salonie Afrodyta. Modeluje sylwetkę, poprawia wygląd skóry, i pozwala cieszyć się ładnym ciałem. 

lipoliza laserowa slimlipo brzuchalipoliza laserowa Warszawa Slimlipoboczki lipoliza laserowaliposukcja laserowa brzucha Warszawalipoliza laserowa slimlipo ramiePosty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź