Endermologia – najskuteczniejsza broń przeciwko cellulitowi

// April 27th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa, Salon kosmetyczny Warszawa

endermologia cellulit warszawa salonCellulit to najbardziej irytująca niedoskonałość naszej skóry, bierze się właściwie niewiadomo skąd i przyczynia się do estetycznego dyskomforty, który odczuwamy. Dodatkowo z cellulitem wiąże się wiele problemów medycznych. Obecnie medycyna estetyczna notuje 9 na 10 kobiet, których ten problem dotyka i nie są to tylko kobiety, które cierpią na nadwagę, ale również osoby szczupłe i młode. Według najnowszych badań za jego powstanie ponoszą odpowiedzialność estrogeny, żeńskie hormony, które pomagają tłuszczom gromadzić się w naszej tkance podskórnej. Wtedy to właśnie nasza skóra staja się gąbczasta i podobna do skórki pomarańczy, ponadto pojawia się obrzęk, a skóra przestaje być elastyczna, pokrywa się bruzdami i zgrubieniami. Miejscami, które najbardziej narażone są na występowanie cellulitu, to okolice pośladków, ud, brzucha i ramion.


Na szczęście medycyna estetyczna to dziedzina walcząca właśnie z takimi niedoskonałościami, jak cellulit. W tym celu od niedawna każdy naprawdę dobry salon kosmetyczny Warszawa może zaproponować swoim pacjentkom endermologię – zabieg usuwający cellulit, ujędrniający i wyszczuplający oraz modelujący sylwetkę. Endermologia jest metodą służącą zmniejszaniu miejscowych otłuszczeń, ale także wspomaga leczenie blizn, rozstępów, a także innych problemów dermatologicznych.

Współczesny salon kosmetyczny proponuje ten program więc także dla świeżo upieczonych mam, które chcą jak najszybciej powrócić do formy sprzed ciąży i które chcą pozbyć się rozstępów powstałych w wyniku nadmiernego rozciągnięcia się skóry w tak krótkim czasie, jakim jest okres ciąży.

Medycyna estetyczna nie zapomina także o mężczyznach, którym endermologia pomaga w redukcji tłuszczu na brzuchu czy plecach. Metoda ta także jest znana na całym świecie ze względu na właściwości przeciwstarzeniowe w okolicy szyi, twarzy czy biustu i dekoltu. Dodatkowym plusem tej metody jest fakt, że medycyna estetyczna na całym świecie poleca ją jako metodę zupełnie bezinwazyjną, pobudzającą tylko naturalne procesy naszego organizmu.

Jak wygląda zabieg i urządzenie do endermologii?

Urządzenie, za pomocą którego wykonuje się ten zabieg sterowane jest mikroprocesorem. Zawiera kilkadziesiąt różnych programów do całego ciała, stosowanych w zależności od potrzeb pacjenta. Maszyna posiada dwie rolki zamknięte w szczelnej komorze, działające z silnym podciśnieniem, które tworzy skórną fałdę zwijaną przez pierwszą rolkę i rozwijaną przez drugą. Salon kosmetyczny Warszawa proponuje swoim pacjentom serię zabiegów od 6 do 20 po dwa razy w tygodniu, a każdy zabieg trwa około 35 minut.

Aby pacjent odczuwał komfort, cały zabieg wykonywany jest przez specjalny kostium, chroniący przed uszkodzeniami i zapewniający optymalną moc oraz płynność manewrów. Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący salon kosmetyczny zaleca gimnastykę podczas kuracji, odpowiednią dietę oraz wypijanie dużej ilości płynów – minimum 2,5 litra dziennie.Posty powiązane tematycznie:

Zostaw odpowiedź